جوانسازی پوست صورت

با افزایش سن میزان ترشح هورمون ها و تولید چربی به تدریج کاهش پیدا میکند که باعث نازک شدن و خشکی بیشتر پوست صورت میشود و پوست استحکام خود را از دست میدهد در این مقاله درباره جدیدترین راه های جوانسازی پوست صحبت کرده ایم پیشنهاد میدهیم که تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

پیری پوست

اولین علائم پیری پوست چین و چروک ها در اطراف لب و چشم ها ازبیست پنج سالگی به دلیل کاهش تولید کلاژن و الاستین ظاهر میشود. وقتی سن فرد به چهل سال میرسد خطوطی به نام پنجه کلاغی کنار چشم ها ایجاد میشود و جین و جروک پوست عمیق تر میشود. بیشترین محل چسن و چروک ها در پیشانی، خط اخم، دور چشم و خط لبخند است.

7 روش جوانسازی پوست صورت

جوانسازی پوست صورت با روش کربن تراپی

اگر به دنبال درمان لایه برداری پوست برای کاهش عیوب، سفت کردن منافذ و از بین بردن ناخالصی های روی صورت مانند جوش های سرسیاه و در عین حال حجیم و سفت کردن پوست هستید، درمان صورت کربن تراپی میتواند بهترین انتخاب برای شما باشد. این روش درمانی غیرتهاجمی و بدون درد، بر پایه کربن، که به لایه برداری عروسک چینی نیز معروف است، برای ایجاد پوستی شفاف، روشن و سفت فوراً با عدم توقف کار بسیار موثر است.

کربن تراپی با هدف قرار دادن کربن توسط لیزر، سلول‌های مرده پوست و جوش‌های سرسیاه هم از سطح پوست برداشته شده و لایه‌برداری انجام میشود. در این حالت پوست شفاف‌تر شده، منافذ آن بسته میشوند. لایه برداری به نوعی با تولید کلاژن همراه است. در واقع پوست بعد از پیلینگ جوان تر، شاداب تر و باطراوت تر خواهد شد. کربن پیل با لیزر که پوست را لایه برداری میکند. سلول های مرده از سطح پوست شده و سلولهای جدید جایگزین آنها خواهند شد. پس از این عمل، پوست روشن تر، شفاف تر و صاف تر میشود.

بیشتر بخوانید: کربن تراپی در شهرکرد

کربن-تراپی2
قبل-و-بعد-کربن-تراپی
کربن-تراپی
کربن تراپی

قبلی
بعدی

جوانسازی پوست صورت با روش لیزر پوست

بدون شک، لایه برداری پوست با لیزر یکی از بهترین راه ها برای مقابله با بسیاری از شایع ترین نگرانی های پوستی از جمله چین و چروک، لکه های پیری، لکه های خورشیدی، قرمزی، روزاسه، اسکار آکنه و موارد دیگر است. لیزر درمانی برای خطوط و چین و چروک های متوسط و عمیق موثر است و میتواند رنگ، بافت و سفت شدن پوست را بهبود ببخشد. توانایی هدف‌گیری انواع خاصی از سلول‌ها در لایه‌های متمایز به این معنی است که حتی شرایطی مانند خال‌های رنگدانه‌ای و لکه‌های شراب پورت و حتی رگ‌های عنکبوتی هم به کمک لیزر میتوان با موفقیت درمان کنیم.

در حالی که درمان های موثر فراوانی وجود دارد. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که کدام نوع از درمان جوانسازی پوست برای شما بهتر باشد. اینجاست که دکتر علی بابایی پزشک زیبایی پوست و مو در شهرکرد، میتواند توصیه های ارزشمندی را به شما ارائه کند. او با تجربه گسترده در زمینه پوست و مو، با استفاده از دستگاه ها و روش های پیشرفته به شما برای دستیابی به نتیجه دلخواه کمک میکند.

لیزر
لیزر1
لیزر2
قبل-و-بعد-لیزر

قبلی
بعدی

جوانسازی پوست صورت با روش مزوتراپی

داروهــای خوراکی و تزریقی نمیتوانند، بدون عبور و اثرگذاری روی اعضای دیگر، مســتقیما به لایه های ســطحی پوســت برسند. به همین دلیل بسیاری از دانشــمندان حوزه پزشکی، زمان زیادی را صرف یافتن راههای تحویل مســتقیم دارو به پوســت کرده اند. مزوتراپی راهی برای تحویل مستقیم دارو به پوست است. مزو تراپی به دو روش زیر انجام میشود:

 • روش دستی: با سرنگ داروی مورد نظر را در محل تزریق مینمایند
 • دستگاه مزوگان: به صورت اتوماتیک دارو را در فواصل منظم و عمق مشخص تزریق مینماید

مزوتراپی در حوزه پوســت، مو و زیبایی در ســه زمینه مهم و بسیار پراهمیت زیبایی یعنی جوانسازی پوست ،مراقبت مو و لیپولیزکاربرد دارد، به شرح زیر میباشد:

 • مزوتراپی جوانسازی پوست
 • کاهش علائم پیری پوست و چین و چروک
 • افزایش قوام و تونیسیته پوست

بیشتر بخوانید: مزوتراپی در شهرکرد

قبل-و-بعد-مزوتراپی
مزوتراپی
مزوتراپی1
مزوتراپی2

قبلی
بعدی

جوانسازی پوست صورت با روش کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی، گاز CO2 زیر پوست تزریق و بدن آن را به عنوان کمبود اکسیژن تلقی میکند که سبب افزایش جریان خون و رسیدن مواد مغذی به این منطقه شده و ترمیم سلولی رخ میدهد. کربوکسی نام علمی گاز دی اکسید کربن ( CO2) بوده و در کربوکسی تراپی (CARBOXY THERAPY) از تزریق گاز CO2 به منظور ایجاد جوان‌سازی، کاستن از چروکها و ترکهای پوستی و کاهش سلول‌های چربی یا سلولیتها استفاده میشود. تاریخچه این درمان به ۷۰ سال قبل باز میگردد و برای اولین بار در فرانسه استفاده شد و در حال حاضر در آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا برای زیبایی استفاده میشود.

در سن ۳۰ سالگی سطح اکسیژن پوست افت کرده و ۲۵ تا ۵۰ درصد آن تا ۴۰ سالگی کاهش مییابد. زمانی که پوست به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمیکند، بیشتر در معرض ابتلا به علائم پیری از قبیل لک های پوستی، آکنه، قرمزی، افتادگی و شل شدن و چروک های پوستی قرار میگیرد. به طور کلی وجود گاز CO2 در هر بافتی باعث تحریک افزایش جریان خون، ایجاد مویرگ های جدید و افزایش بازسازی و تولید بیش تر تارهای کلاژن و الاستین، در همان محل میشود.

پس از تزریق، ابتدا در بافت چربی، با ایجاد آسیب ناشی از فشار و ضربه، سلول ‌های چربی را شکننده میکند. افزایش جریان خون در رگ ها باعث افزایش اکسیژن در محل و دفع بهتر چربی میشود، که البته این گاز برای سلول‌ های چربی، مستقیما سمی و کشنده بوده و باعث تخریب آنها نیز میشود.

بیشتر بخوانید: کربوکسی تراپی در شهرکرد

کربوکسی
کربوکسی1
کربوکسی2

قبلی
بعدی

جوانسازی پوست صورت با روش بوتاکس

بوتاکس یکی از محبوب ترین درمان های ضد پیری موجود است. نسبتاً مقرون به صرفه است. خطرات کمی دارد و نیازی به زمان بهبودی ندارد. تزریق هدفمند سم بوتولینوم برای صاف کردن موقت چین و چروک های صورت، ناحیه چشم و گردن که در اثر حرکات تکراری مانند لبخند زدن، اخم کردن یا بالا بردن ابرو ایجاد میشود، موثر است. بوتاکس برای کاهش درجه حرکت ماهیچه ها استفاده میشود، در نتیجه چین و چروک های موجود را نرم میکند و از تشکیل خطوط عمیق در آینده جلوگیری میکند.

 • خطوط اخم
 • پنجه کلاغی
 • خطوط افقی پیشانی
 • لیفت ابرو
 • نوارهای عمودی گردن
 • کانتورینگ پایین صورت و اصلاح خط فک

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس در شهرکرد

قبل-و-بعد-بوتاکس
بوتاکس
بوتاکس1

قبلی
بعدی

جوانسازی پوست صورت با روش پیلینگ شیمیایی

لایه برداری شیمیایی برای درمان چین و چروک، اسکارهای سطحی، لکه های افزایش سن و تغییر رنگ استفاده میشود. محلول اسیدی برای حل کردن سلول های پوست و برداشتن لایه های بالایی اپیدرم استفاده میشود. نوع و قدرت محلول اسید تعیین میکند که چقدر عمیق نفوذ میکند و تأثیرات حاصل از آن را تعیین میکند. به این ترتیب، سطح پوست به بازسازی و رشد مجدد تشویق میشود. در حالی که کلاژن سازی در لایه‌های بالایی پوست تقویت میشود.

پیلینگ-شیمیایی2
پیلینگ-شیمیایی
پیلینگ-شیمیایی1

قبلی
بعدی

جوانسازی پوست صورت با روش میکرونیدلینگ

این روش برای ایجاد آسیب های ریز روی پوست طراحی شده است که تولید کلاژن و الاستین را تحریک میکند. دستگاه‌ها عبارتند از درماپن، یک دستگاه الکترونیکی مهر زنی سوزن. کرم بی حس کننده موضعی را میتوان قبل از میکرونیدلینگ برای کاهش هر گونه ناراحتی استفاده کرد. در حالی که میتوان از مواد درمانی مانند اسید هیالورونیک یا اسید اسکوربیک برای نفوذ عمیق استفاده کرد. میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی روش دیگری برای تحریک کلاژن است. انرژی حرارتی ایجاد شده توسط فرکانس رادیویی که اثر سوزن زدن را تقویت میکند. میکرونیدلینگ نسبتاً بدون خطر و ارزان است و تأثیر خفیفی یا اسکار آکنه دارد. یکی از مزایای اصلی درمان این است که بهبودی سریع است و قرمزی معمولاً پس از یک روز فروکش میکند. این یک راه خوب برای مقابله با اسکار آکنه بدون نیاز به مرخصی از سر کار است.

بیشتر بخوانید : میکیرونیدلینگ در شهرکرد

قبل-و-بعد-میکرونیدلیدینگ
میکرولیدینگ
میکرونیدلیدینگ1

قبلی
بعدی

جمع بندی

وقتی که صحبت از جوانسازی پوست صورت به میان می‌آید باید در نظر گرفت که هیچ کاری نمیتوان روند پیری طبیعی به طور ژنتیکی تعیین میشود. شما نمیتوانید از پیری طبیعی جلوگیری کنید اما میتوانید از پیری بر اثر عوامل خارجی جلوگیری کنید. ما در مجموعه پزشکی دکتر علی بابایی با استفاده از اتکنولوژی روز دنیا در تلاشیم تا بهترین خدمات را با بهتری قیمت به شما عزیزان ارائه دهیم. برای دریافت مشاوره و گرفتن نوبت برای جوانسازی پوست میتوانید با شماره 09135900200 تماس (دکتر علی بابایی) حاصل فرمایید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *